Blog nasıl açılır
Menu

Blog nasıl açılır

blog baş

Bir blog sahibi olmak hem güzel bir hobi hem de internetten para kazanma yolları arasında geliyor.  Bu gün dünyada binlerce blog açılıyor. Çoğu açıldıktan bir süre sonra kapanıyor çoğu da bizler tarafından çok sevilerek takip ediliyor. İnternet üzerinde açılan siteler arasında öyle bloglar var ki, inanılmaz kazançlar sağlıyor. Peki, bir blog nasıl açılır?

blog1

Konu seçimi yapılmalıdır. Blogunuz ne ile ilgili olacaktır? Öncelikle uzman olduğunuz ve ilgi alanınız olan konulardan birine karar verilmelidir. Blogların genel amacı, insanlara belirli konularda bilgi vermek ve yön kazandırmaktır. Bu nedenle açacağınız blogta seçtiğiniz konular ile ilgili bilgilendirme yapılmalıdır.

blog2

Ücretsiz veya ücretli blog hazırlama programı seçilmelidir. Bu gün pek çok blog alt yapı sitesi vardır. Bunların çoğu ücretsizdir. Bizim size önerimiz önce ücretsiz bir blog programı ile çalışmak daha sonra profesyonel blog programlarına yönelmeniz şeklindedir.

blog3

Çalışmaya başlayın. Blogunuzu açtıktan sonra çalışmaya başlayın ve yazı yazın. Seçtiğiniz konular ile ilgili araştırmalar yapın ve özgün makaleler yazın. Ne kadar çok konu girerseniz o oranda takipçi sahibi olursunuz. Çünkü, arama motorlarında insanlar dolaşırken konularınız ile ilgili sitenize girecektir.

blog4

Teknik özellikler ile kendinize zaman verin. Hemen indeks , Rss ve diğer site blog özelliklerini uygulamak zorunda değilsiniz. İlk etapta blogunuzda bol içerik olmalıdır. İçeriği zenginleştirdikten sonra diğer teknik özellikleri uygulayın.

 

box with domains

Haberdar edin. Bloglarda ana amaç takipçilerin olmasıdır. İlk etapta arkadaşlara, eşe dosta haber verin. Zamanla onların arkadaşları da size katılacaktır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.