Menu

Bir bardak ılık su içmenin faydaları

ılık su içmenin faydaları

Sabahları ılık su içmenin faydaları nelerdir

Sabahları uykudan kalkar kalkmaz, ilk olarak ılık bir bardak su içtiğinizde vücudunuzda neler olduğunu biliyor musunuz? Bu konuda yapılan birçok araştırma, sabah aç karnına içilen bir bardak ılık suyun sağlık açısından çok faydası olduğunu ortaya koymuştur. İşte, sabahları aç karnına bir bardak ılık su içmenin faydaları;

1- Ağrıyı yatıştırır ve azaltır:

Bir bardak ılık su en etkili doğal ilaç gibidir. Kaslarda yaşanan kramplara karşı birebir etkilidir. Çünkü kılcal damar sirkülasyonunu düzene sokmakta ve kasları rahatlatmaktadır. Ayrıca kadınların regl dönemindeki sancı ve ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Karın kaslarını rahatlatarak karın ağrılarını geçirir.

2- Kilo kontrolünde yardımcıdır:

Bir bardak ılık su, vücut sıcaklığının yükselmesini sağlayarak metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu şekilde de vücut çok daha kısa sürede daha fazla kalori yakar. Böbreklerin ve diğer boşaltım organlarının daha iyi çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

ılık su içmek yaşlanmayı geciktiriyor

3- Yaşlanmayı geciktirir:

Yaş ilerledikçe vücutta toksik bileşenler artmaktadır. Ilık su vücutta biriken toksinleri atmaya yarımcı olduğundan, yaşlanma sürecini yavaşlatarak cildin elastikiyetini arttırmaktadır.

4- Sindirim sistemine yardım eder:

Vücuttaki su eksikliğinden dolayı kramplar ve vücutta şişmeler görülebilmektedir. Sabahları aç karnına içilen bir bardak ılık su bağırsakların iyi çalışmasına, vücut fonksiyonlarının normal seyrinde işlemesine, dolayısıyla da sindirim sistemine yardımcı olmaktadır.

5- Kan dolaşımını düzenler:

Sabah kahvaltı yapmadan önce içeceğiniz bir bardak ılık su, kan dolaşım sisteminin iyileşmesine ve düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.