Bebekler hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar
Menu

Bebekler hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar

bebekk

Bebeklerimizi hala kulaktan duyma bilgiler ile büyütüyoruz. Oysa, bazı noktalarda çok da büyük hatalar yapıyoruz.  İşte, bebekler hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar ;

bebek1

Şişman çocuk sağlıklıdır. Şişman bebek aslında tam tersi sağlıksızdır. Dengeli beslenme ile çocuklar kilo almazlar fakat zayıf da değillerdir. Bebeklik çağında şişman olan çocuklar, obezite, şeker hastalığı, ortopedik rahatsızlıklar, solunum yolları sorunları, psikolojik sorunlar yaşadığı ortaya çıkarılmaktadır.

bebek3

Çocuğu kalın giydirmek gerekmektedir. Çocuklar hastalanmasın diye kalın giydirmek aşırı terlemeye ve hastalanmaya neden olur.

Banyo yaptırırsam bebeğim hastalanır. Tam tersi bebekler banyo yaptıklarında toksin atarlar. Sadece uzun süre banyoda tutmayın ve banyo sonrası hemen kurulayıp, giydirin.

İştah açıcı şurup kullanmak gerekir. Uzun süre çocuklara ilaç kullandırılmamalıdır. Pek çok ilacın yan etkisi olduğu unutulmamalıdır.

bebek4

Dondurma kesinlikle çocuklara verilmemelidir. Dondurma süt ve süt ürünlerinden üretildiğinden sağlıklıdır. Fakat, yemek sonrası verilmesi tavsiye edilir. Böylece, mide boş olmayacak ve ekşime oluşmayacaktır.

bebek5

Bebek kucağa alışmasın diye alınmaz. Bebeği kucağa almak çok gereklidir. Çünkü, kucağınıza alıp, sevdiğinizde ve beslediğinizde aranızda ki bağ kuvvetlenir. Ayrıca, sevgi ve güven hissi artacağından uyku, beslenme gibi alışkanlıkları daha rahat kazanacaktır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.