Bebek sahibi olmak için
Menu

Bebek sahibi olmak için

Bebek sahibi olmak dünyanın en güzel olayıdır. Bebek sahibi olmaya karar verdiğinizde, belirli püf noktaları ile hızlıca bu olayı çözebilirsiniz. Bu nedenle, bazı püf noktaları derleyelim dedik;

Bebek nasıl yapılır?

Adet döneminiz düzenliyse başarı sağlanacaktır. Adet düzensizliğiniz varsa, bir hekime gözükmekte fayda vardır. Spermler vücutta 2-5 gün kadar canlı kalıyorlar. Kadın yumurtası, 12-14 saat kadar canlı oluyor. Yumurtlamadan önce ve hemen sonrası ilişkiye girmek başarı şansınızı arttıracaktır. Unutulmaması gereken, şans daima %25 kadardır. Çok fazla birlikte olmanın, hamile kalmak üzerindeki etkisi fazla değildir. Çok fazla birliktelik yaptığınızda erkeğin sperm kalitesi düşeceğinden işiniz zorlaşacaktır. Uzmanlar, birlikte olmayı 1-2  gün ara vererek tekrarlamanın faydası olduğu görüşündedir. Ayrıca bir görev değil, kaliteli birliktelik yapmanın da faydaları çoktur. Korunmasız birliktelik yapmanın ve panik yaşamamanın keyfini sürün, gece romantizm yaşayın ve bu psikolojiden kurtulun. Yoksa başarılı olamazsınız. Bu konuda, psikolojik olarak takıntı yaptığınızda başarı şansınız düşüyor. Bazı çiftler bu konudan vazgeçtiklerinde veya evlat edindikten sonra hamile kalabiliyorlar.  Yumurtlama düzensizliğiniz varsa, eczanelerden satın alacağınız yumurtlama kitlerinden kullanabilirsiniz.  Bu kitler ile hormon düzeyleriniz ölçülerek, ne zaman yumurtlayacağınızı anlayabilirsiniz. Ona göre öncesinde ve sonrasında birlikte olabilirsiniz. Gelelim batıl eski inançlara; birlikte olduktan sonra bacakları duvara dayayıp, 30 dakika kadar beklemek, tıbben hiç faydası olan bir yöntem değildir ama psikolojik olarak yapmak isterseniz bir zararı da yoktur.  Eğer hamilelik olacaksa, ilişki sonrası kalkıp dans bile etseniz olacaktır. Bu spermin kalitesi, yumurtanın yerinde olması ve ilişki sırasında duyulan arzu ile beraber yürüyen bir olaydır.

Hamilelik olmuyorsa ne yapmalı?

Hamilelik olmuyorsa, yapılacak en mantıklı şey bir hekime başvurmaktır. Bu gün, bu konuda kullanılan çok farklı ilaçlar ve teknikler vardır.  Kullanılacak olan ilaçlar ile de olmuyorsa, aşılama ve tüp bebek yöntemleri kullanılabilir.
One Response
  1. Anonim Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.