Batı kültürünün doğduğu yer Atina
Menu

Batı kültürünün doğduğu yer Atina

atina

Giderek sermayenin eksildiği bir yer olan şehir kozmopolit bir yapıya bürünüyor. Tarihi mekanlarıyla öne çıkan Atina, yıl boyunca açık kafeleri, sahil kulüpleri ve restoranları ile ziyaretçilerini kendine çekmektedir. Geleneksel tavernaları ve Akdeniz Mutfağının en seçkin örnekleri ile gittiğinize değecek bir yer. Eğer tarih, efsane ve mitler konusunda meraklıysanız, Atina tam size göre bir yer.

Exterior of the Propylaea and the Parthenon

Gezilecek önemli yerleri

Parthenon ve Akropolis

Ulusal Arkeoloji Müzesi

Akropolis Müzesi

Eski Plaka bölgesi.

Benaki müzesi

National Gallery ( Yunan Sanatı )

atina tavernaları

Konaklama ile ilgili olarak bir isim vermekten ziyade, gitmeden önce bütçenize en uygun olan otel ya da pansiyonları internetten araştırabilirsiniz. Rezervasyon yaptırırken bir ödeme yapmayacağınız yerleri tercih edin.

atina akdeniz mutfağı

Yeme, içme ve alışveriş

Avrupa’nın başka yerlerinde olduğu gibi, Atina’da da kahve içmek ve sohbet etmek için güzel mekanlar bulabilirsiniz. Ancak Atina’da kahve diğer yerlere göre daha pahalı. Tam teşekkül bir yemek için geleneksel tavernalar hala revaçta ve buralardan birinde mutlaka yemek yemelisiniz. Geleneksel restoranların yanı sıra, dünya mutfağının yer aldığı restoranlar yemek seçeneklerini çeşitlendirmektedir. En fazla turistin olduğu bölge Plaka bölgesinde, yemek seçenekleri sıradan hizmetler sunmakta. Bunun yerine daha sofistike yerleri tercih etmenizde fayda var.

atina kolonaki caddesi

Atina’nın en önemli alışveriş alanları Kolonaki ve Ermou Caddesi olup, her türlü giyim ve ayakkabı markalarını bulabilirsiniz. Monastiraki bit pazarı ve Attika mağazasını da ziyaret edebilir, ister lüks ister antika alışverişi yapabilirsiniz.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.