Başarılı diyetin püf noktaları
Menu

Başarılı diyetin püf noktaları

sağlıklı diyet

Her pazartesi diyete başlayıp, salı günü bırakanlardansanız kilo vermek çok zorlaşır. Kilo vermek konusunda çok başarılı olmuş pek çok insan, belirli noktalarda diyetlerinde uyguladıklarını anlatıyor ve nasıl iradelerini çalıştırdıklarını. İşte, diyet konusunda başarılı olmuş olan insanlardan püf noktaları ;

meyveli yoğurt

Yanınızda mutlaka meyveli yoğurt taşıyın. Meyveli yoğurt tatlı ihtiyacınızı keser ve çikolata, şekerli şerbetli tatlı yemezsiniz. Canınız tatlı isteyince, küçük bir meyveli yoğurt yemelisiniz.

sağlıklı diyet

Hayır demek kolaylıkla kazanılan bir alışkanlıktır. Bir arkadaşınız veya dost toplantılarında yemek davetindeyseniz size ikram edilen ya da masaya gelen yemeklerden kalorili olanlara hayır deyin. Unutmayın, yediğiniz şey sizi birkaç dakika mutlu edecek ve tekrar istemenizi sağlayacak. Evinize iştahınızı arttıracak veya diyet harici hiçbir şey almayın. Böylece canınız istediğinde olmadığından yiyemezsiniz.

diyet yemekleri

Bir yere yemek davetine gidecekseniz diyetinize uygun yemeğinizi yiyin ve öyle gidin. Böylece tok olduğunuzdan masaya gelen yemeklerden çok az yersiniz. Market alışverişine çıkarken mutlaka tok olun ve çocuklarınız ya da eşinizle gitmeyin. Çünkü gereksiz ve kalorili pek çok şey satın alabilirsiniz. Canınız bir şey istediğinde istediğiniz şeyi yarın yerim diyerek erteleyin. Böylece onu unutabilirsiniz.

gece yeme

Gece yatmadan önce canınız bir şeyler çekerse, bir kase yoğurda muz, çilek gibi meyveler ekleyin ve yiyin. Böylece hem tok kalacak hem de bağırsaklarınız düzenli çalışacaktır.
One Response
  1. mstf erkaya Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.