Bağımlılık yapan 5 iPhone oyunu
Menu

Bağımlılık yapan 5 iPhone oyunu

iphone oyunları

Apple ürünleri, dünyadaki en havalı ve kullanıcı dostu kaliteli ürünler olarak bilinmektedir. 2007 yılında akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Apple, iPhone ile mobil bilgisayarın yönünü değiştirdi. Bu cihaz bir telefon, kamera ve müzik çalar özelliğine sahip olsa da, aynı zamanda da bir oyun cihazı. Uygulama geliştiricileri iPhone üzerinde İOS sistemi için oyunlar tasarlamaktan geri kalmadılar. Bu oyunların bazıları milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başladı. İşte, bağımlılık yapan 5 iPhone oyunu;

candy crush

1. Candy Rush Saga: King tarafından geliştirilen ve 2012 Kasım ayında yayınlanan tek kişilik bir oyun. Bu oyunda farklı renklerde şekerler ve engellerle dolu bir gemide aynı türden üç adet eşleştirmeyi gerektiriyor. Bir oyun tamamlandıktan sonra yeni seviyeye geçecek şekilde ayarlamış. Ağustos 2013 itibariyle 410 seviyeye ulaşmıştır.

plants vs zombies

2. Plants vs Zombies: Bir ya da daha fazla oyuncu tarafından oynanabilen bir oyun. 2010 yılının Şubat ayında sürülen oyunun, yakın zamanda masa üstü sürümü çıkarılmış. Oyun, zombilere karşı savunma yapmak için, evin etrafında değişik hücum ve savunma yetenekleri elde edebilmek amacıyla bitkiler ve mantarlar yerleştirmeyi gerektiriyor.

temple run

3. Temple Run: 2001 yılı Ağustos ayında İmangi Studios tarafından yayınlanan tek kişilik bir oyun. Oyuncu, tapınaktan bir idolü çaln kişi rolünü alır. Kaşif karşısına çıkan engellerden atlamakta, şeytani maymunları kovalamakta ve boşluklardan gitmek için çalışmaktadır. 2012 yılının bir numaralı ücretsiz oyunu olan Temple Run’ın yeni sürümü de Ocak 2013’te çıktı.

angry birds

4. Angry Birds: Rovio Entertainment tarafından 2009 Aralık ayında yayınlanan tek kişilik bir oyun. Oyun hem basit hem de komik. Tüm platformlarda 1,7 milyar indirme ile mobil uygulamaları içinde en başarılılarındandır.

room

5. The Room: Piyasaya Fireproof  studios tarafından, 2012 Eylül ayında çıkarılan bulmaca üzerine kurulu tek kişilik bir oyundur. Oyuncular bazı mekanizmaları ve bir dizi garip kutuları açmak için uğraş verirler. iPhone’un dokunmatik ekranı eylemleri simüle etmek için kullanılmaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.