Avrupa’nın merkezi Brüksel
Menu

Avrupa’nın merkezi Brüksel

brüksel

Brüksel, hem coğrafi hem de siyasi olarak Avrupa’nın merkezidir. Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel, şaşırtıcı bir şekilde gelişen bir şehirdir. Fransız ve Flaman kültürünü harmanlayan kentin aslında yarısı Belçikalı kalan yarısı da yabancı nüfus tarafından oluşmaktadır. Grande Place, şehrin en rafine restoranlarının ve butiklerinin yer aldığı en güzel meydanlarından biridir. Çikolata ve birasıyla ünlü şehirde, gece geç saatlere kadar vakit geçirmek için bolca seçenek vardır.

brüksel grande place

Gezilecek yerleri

Grande Place

Güzel Sanatla Müzesi

Atomium

Müzikal Enstrüman Müzesi

Horta Müzesi

Muhteşem vitraylı St Mıchel Et Ste Gudule Cathedral’i.

Sommerurlaub 2008 Frankreich

Yeme, içme ve alışveriş imkanları

Klasik Fransız mutfağının sofistike restoranlarda sunulduğu Brüksel’de yeni tatlar keşfedebilirsiniz. Bu restoranlar eskiden beridir belirlenmiş olan yüksek standartlarda ve pahalı olarak hizmet vermektedir. Yaptığınız ödemenin karşılığında çok iyi yemek yiyeceğiniz garanti.

brüksel restoran ve kafeleri

Alışveriş

Brüksel’de alışveriş denildiğinde ilk akla gelen cadde Rue Antoine Dansaert’tir. Burada dünyaca ünlü tasarımcıların mağazalarını bulabilir ve gezebilirsiniz. Ayrıca yaya olarak gidebileceğiniz Avrupa’nın en eski kapalı alışveriş merkezi Grande Place’i unutmamak lazım. Buradaki dükkanlara bir göz atabilir, yorulduğunuzda da bir kafede dinlenebilirsiniz. Brüksel’den ünlü çikolatalarından almadan da ayrılmayın.

ünlü belçika çikolatası

Şehir yaşamı

Briksel’de Grande Place şehrin en mutena yerlerinin başında gelmektedir. 19. Yüzyıl mimarisine sahip evlerin olduğu cadde, butikleri ve kafeleri ile sizi en iyi şekilde ağırlamaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.