Menu

Atiye Deniz kimdir

atiye deniz

Atiye Deniz / Sanatçı

2 Kasım 1988 Bremen
Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve şaşırtıcı yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarında yaşamaya başladı. Çok kısa bir zamanda çalışmalarıyla sesini tüm dünyaya duyurdu.

Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını birleştirerek kendine özgü Oriental R&B bir başka deyişle melez etnik doğu batı sentezini harmanlayarak olağanüstü farklı bir kolaj müziğe imza attı.

Henüz 19 yaşında olmasına rağmen gösterdiği bu performansın nedeni bebekliğinden itibaren yaşadığı müzik dolu dünyasıdır

Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye 22 Kasım 1988’de Bremen’de doğdu. İlkokul öğrenimin ilk yarısını Bremen’de ikinci yarsını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl ABD ve Hollanda’da okuyan Atiye, Fransa da kısa bir eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı. Hollanda’da ve Almanya’da 5 sene dans okuluna giden Atiye , Jazz, Modern, Bale, Hip hop dersleri aldı. Bu dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye, olağanüstü kendine özgün dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemektedir. Ayrıca kliplerinde ve konserlerinde ki dans koreografilerini de kendisi yapıyor.

Aynı zamanda aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini bestesini de yapan ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye ‘Dont think’ adlı parçası ile kısa sürede youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmesine ve tüm dünyada tanınmasına yol açmıştır.
İlk Albümünü 17 yaşında yapan Atiye , 5 yaşından beri Darbuka ve piyano çalıyor.
2006 Kral TV Müzik ödüllerinde de en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülüne sahip.

Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük önem veren Atiye, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabilmektedir. ( Flemenkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, Hollandaca )

Evinde 2 sokak köpeği ve bir kedi besleyen Atiye , aynı zamanda ata da biniyor. Vejeteryanlığın bir çeşidi olan Pesketaryen tarzı besleniyor yani sadece sebze meyve ve balık yiyor. En iyi yaptığı yemek makarna arabiata, en sevdiği yemek ise sushi. Ayrıca sigara, kahve ve alkol kullanmıyor.

Kısaca ATİYE DENİZ

2 Kasım 1988 Bremen’de dogdu
Dansa 3 yaşında başladı.
Piyano ve darbukayı 7 yaşından beri çalıyor
İlk albümünü 17 yaşında yaptı
Aynı zamanda büyükannesinin ismi olan Atiye , Arapçada Bağışlayıcı Lütfeden yüce kişi anlamına geliyor
Hollandaca, Almanca, İngilizce, Türkçe, Fransızcayı çok iyi konuşuyor
Sigara, kahve ve içki içmiyor
Pesketaryen besleniyor yani sadece sebze meyve balık yiyor
Sevdiği renkler: Siyah ve Beyaz
Şu an nerde yaşıyor : İstanbul’da
En iyi yaptığı yemek : Makarna arabiata
En sevdiği yemek : Sushi
2006 Kral TV Müzik Ödülünü kazandı

Şarkıları

Bana Bir İnsan Lazım

Dont Think

Gözyaşlarım

Beyaz Eşya

It Hurts Me

Change

Son 50 Yorum
 1. maya
 2. Anonim
 3. cem camcı
 4. ipek
 5. zeynep
 6. IRMAK
 7. şule
 8. cemile
 9. sevinç
 10. emilya
 11. Doğukan ÇAYLI
 12. ceyda

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.