Aşk hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar
Menu

Aşk hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar

baş

Aşk, ilişkiler hakkında pek çok konuyu yanlış bilen bir milletiz. Bu nedenle bir liste oluşturduk. İşte, aşk hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar ;

1

Kel erkekler, ci-nsel açıdan daha güçlüdür. Testesteronun artması ile erkeklerin kel kaldığı bilinmektedir. Bu,  kanında yüksek oranda testesteron taşıyan erkeğin, cinsel açıdan güçlü olmasını gerektirmez. Diğer erkeklerden bu konuda pek farkları yoktur.

2

Sünnet olmuş erkek, cinsel açıdan ereksiyon problemi yaşar. Bu tamamen yanlıştır. Uzmanlar, sünnetli veya sünnetsiz erkeklerin bu konuda bir farkı olmadığını söylüyorlar.

3

Cinsel birleşme sonrası, sırt üstü yatmak hamileliği kolaylaştırır. Bu tamamen yanlıştır. Spermler, siz ayağa kalkıp, top bile oynasanız yolunu bulur.

4

Erkekler, çok ileri yaşlarda da bebek sahibi olabilirler. Yapılan araştırmalarda, 40’lı yaşlarından sonra erkeklerin bebek sahibi olmak için, 20’li yaşlardaki erkeklere oranla 5 kat daha uğraşmalarını gerektirdiğini ortaya koymuştur.

5

Kadınlar, erkeklerden daha kıskançtır. Bu tamamen yanlıştır. Yapılan araştırmalarda erkeklerin, testesteron nedeniyle daha kıskanç olduğu ortaya çıkmıştır.

6

Aşk insanı yataklara düşürür ve hasta eder. Bu tamamen yanlıştır. Beyinde salgılanan serotonin hormonu yüksek salgılandığından, unutkanlık, dalgınlık yapabilir. Bir süre yemek yemeği bile bu nedenle unutabilirsiniz.
One Response
  1. Akrep Burcu Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.