Artık hiç bir şey yiyemeyeceğiz
Menu

Artık hiç bir şey yiyemeyeceğiz

baş

Tüm televizyonlar, uzmanlar ve internet bol sebze ve meyve yememizin gerekliğinden bahsediyor. Fakat, sebze ve meyvelerin üretim aşamasında sağlıksız kimyasallar, ürünü bize kanseri tetikleyici olarak  getiriyor.

1

Bitkilerde ki zararlıları yok etmek için kullanılan kimyasal ilaçlara pestisit denilmektedir. Ne yazık ki meyve ve sebzeler ile bu zararlı kimyasal, vücutlarımıza giriyor. Dünyada en çok kimyasal ithalatı yapan ülkelerden ne yazık ki 6. yız. Üstelik, ne kadar yıkarsanız yıkayın bu kimyasalları meyve ve sebzelerden çıkaramıyorsunuz.

2

Kimyasal tarım ilaçlarının %95 oranında temizlenebildiği gerçeği, bizi biraz karamsarlığa itsede, uzmanlar sebze ve meyvelerin sap ve kök kısımlarının kesilmesi ya da dış kabuklarının soyulması ile çözüm olabileceğini belirtiyorlar. Fakat, hepimiz biliyoruz ki meyve ve sebzelerin en değerli ve vitaminsel güçlü oldukları yerler de bu kısımlar. Buna rağmen unutulmaması gereken şey, bazı bitki ve meyvelerin dokularında tarım ilaçlarını uzun süre tutabilmesidir.

3

Yapılan araştırmalarda yüksek oranda tarım ilacı içeren ve bunu dokularında tutan sebze ve meyveler şunlardır ; Çilek, ıspanak, kiraz, şeftali, vişne, biber, fasulye, armut, salatalık, patatestir.

4

Tarım ilaçlarının vücudumuza zararları nelerdir? tarım ilaçları kadın vücudunda bulunan östrojene çok benzer yapıdadır. Bu nedenle vücuda girdiklerinde östrojen etkisini arttırırlar. Erkek çocuklarda meme büyümesi, kızlarda erken adet görmek gibi sonuçlar doğurabilir. Yetişkin erkeklerde sperm sayısının düşmesi ve kalitesizleşmesi etkisi yanı sıra meme kanseri, rahim kanseri etkisi de artmaktadır.

5

 

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.