Arı sütünün faydaları
Menu

Arı sütünün faydaları

arı sütü baş

Arılar yaklaşık olarak 2 ay kadar yaşarlar. Fakat aralarında bazıları 5-7 sene kadar yaşayabilirler. Uzun yaşayanlar kovanda arı sütü ile beslenirler. İnsanlarda arı sütü ile beslendiklerinde kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa karşı bağışıklık sistemi kuvvetlenir. Özellikle kadınlarda doğurganlık artar, erkeklerde sperm kalitesi yükselir.

arı1

Arı sütü, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. A, D,E, K, H ve B vitamini içerir. HDA-10 denilen metabolizmayı kuvvetlendiren bir enzim taşır. Arı sütünde 22 farklı aminoasit içerir. gelişim çağındaki çocuklarda kemik gelişimi için ve yüksek performanslı bir yaşam için gereklidir. Kansere karşı antioksidandır. Kalp ve damar sistemini kuvvetlendirir. Damar tıkanıklığı ve sertliğini engeller. Tansiyonu düşürür.

arı2

Arı sütü, hafızayı kuvvetlendirir, unutkanlığı giderir. Alzheimere karşı destekçidir. Bağışıklık sistemi üzerinde çok etkilidir. Kanda ki şeker seviyesini düşürür ve kan şekerini dengeler. Antidepresandır. Hücre yenilenmesi yapar, deri problemelerini geçirir. Zihin açar ve çocuklarda beyin gelişimine destek verir. Sindirim sistemini toparlar ve hazmı kolaylaştırır. Alerjiyi engeller. Fizik kondisyonunu arttırır.

arı3

Arı sütü, antibakteriyeldir. Sperm sayısını arttırır. Uyku düzensizliğini engeller. Kolesterolü düşürür ve dengeye sokar. Adele ve kas sistemine destek verir. Kemoterapiden hasarlanmış olan bölgeleri tamir eder. Siyatik, lumbago gibi iskelet sistemine etki eden rahatsızlıkları giderir.

arı4
One Response
  1. merkür Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.