Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır
Menu

Android telefonlarda ekran görüntüsü almak

akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak
Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır
2005 yılında Android inc.’i satın alan Google, akıllı cep telefonları için Linux tabanlı bir işletim sistemi hazırlamaya başlamıştı. Yıl 2008’i gösterdiğinde bu sistemi devreye alan Google, Android 1.0 HTC Dream ile akıllı telefon pazarına giriş yaptı ve günümüz mobil işletim sistemlerinin en iyilerinden biri oldu.

Cebinizdeki akıllı telefon bir Apple ürünü değil ise, %90 Android işletim sistemine sahip bir cihazdır. Bu telefonlara akıllı denmesinin pek çok sebebi olmasına karşın, bu telefonların birbirinden farklı ve faydalı birçok özelliği halen kullanılamamaktadır. Akıllı telefonların bu özelliklerini bilmiyor olabilirsiniz, ancak öğrenmeniz cebinizdeki telefonlardan en üst düzeyde yararlanmanızı sağlayacaktır. Bu özelliklerden biri de ekran görüntüsü almaktır. İnternettesiniz ve anlık bir bilgi kaydı yapmanız gerekti. Kalem ve kağıt da bulamadınız. Burada yapmanız gereken şey ise telefonunuzun ekran görüntüsünü almaktır. Android işletim sistemli Samsung, HTC, LG ve Sony gibi telefonlarda ekran görüntüsü almak aynı tuş fonksiyonları ile yapılabilmektedir. İşte, akıllı telefon markalarına göre ekran görüntüsünün nasıl alınacağı;

samsung ekran görüntüsü alma

Samsung Akıllı Telefonlar:

Akıllı telefon pazarının en popüler markalarından olan Samsung, geniş ve zengin ürün yelpazesini müşterilerine sunmaktadır. Bundan dolayı da standart ekran görüntüsü alma özelliği farklı fonksiyonlarla gerçekleştirilebiliyor. Samsung marka telefonlarda home tuşu ve güç tuşu’na (açma-kapama) aynı anda basıldığı zaman ekran görüntüsü alınabilmektedir. Samsung Galaxy S3 ve sonraki yeni modellerde ekran görüntüsünü alabilmek için, ekrana dokunduktan sonra soldan sağa elinizi hareket ettirdiğiniz zaman o anki ekran görüntüsü kayıt edilebiliyor. Dahili home tuşu bulunmayan Samsung akıllı telefonlarda güç tuşu ile birlikte yanda bulunan ses ayarı düşürme tuşuna basarak ekran görüntüsü alınabiliyor. Samsung S pen android telefonlarda da cihazın kalemini ekrana sabit şekilde bastırdığınızda anlık ekran görüntüsü alınabilmektedir.

Sony xperia ekran görüntüsü alma

Sony Xperia Akıllı Telefonlar:

Japonların dünyaca ünlü markası Sony, Samsung kadar geniş çaplı bir ürün yelpazesine sahip olmasa da şık ve kaliteli tasarımları ile müşterilerine yeni deneyimler sunuyor. Sony marka Android telefonlarda ekran görüntüsü almak için ses azaltma tuşu ile güç tuşuna birlikte basmanız yeterli. Ayrıca, güç tuşuna basarken menüden ekran görüntüsü almayı seçip yapmanız da mümkün.

lg ekran görüntüsü alma

LG Akıllı Telefonlar:

LG marka Android bir telefonunuz varsa, yine aynı şekilde güç düğmesi ile ses ayarı düşürme tuşuna birlikte basmanız ekran görüntüsünü almanız için yapmanız gereken tek şey.

HTC ekran görüntüsü almak

HTC Akıllı Telefonlar:

HTC marka Android telefonlarda ise yine aynı metodu kullanıyorsunuz. Başka markalarda alternatif ekran görüntüsü alma yöntemi olan güç düğmesi ile home tuşuna birlikte basarak ekran görüntüsü almak HTC marka akıllı telefonlarda standart özellik.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.