Ameliyatsız iple yüz estetiği
Menu

Ameliyatsız iple yüz estetiği

ameliyatsız yüz estetiği

Cildimiz yaş ilerledikçe kollajen dokusunun üretimi yavaşlar. Böylece cilt kendini yenilemeye devam edemez buna yer çekimi ve çevresel etkenlerde eklenince ciltte belirli noktalarda sarkma ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

ameliyatsız estetik

Bugün pek çok merkezde cildimizin kollajen dokusunu arttırmak için çeşitli kremler, solüsyonlar ve uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar arasında belki de en dikkat çekici uygulama ameliyatsız iple yüz estetiğidir. Bu uygulamada, cildin kendini koruma meknizması kullanılmaktadır. Cildimiz, yabancı bir madde ile karşılaştığında  fibroplast, kollajen ve elastin üreterek, yabancı maddeyi uzaklaştırmaya çalışır. Böylece, cilt yapısı hızla düzenlenir, sarkma ve kırışıklıklarda hızlı düzelmeler görülür.

Ameliyatsız yüz germe operasyonu kimlere uygulanır?

Yüzün her bölgesinde sarkma ve kırışıklık olması,

Alt göz kapaklarında kırışıklıklar,

Ağız ve dudak çevresi kırışıklıkları,

Çenede gıdı olmasıdır.

Ameliyatsız yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

Cilt dokusu temizlenip, anestezik krem uygulandıktan sonra cildin sorunlu olan kısımlarına, çok ince iğneler ile PDO yani polidioksanon ipler enjekte edilir. Bu ip dokularına karşı cilt yapısı hızla kollajen ve fibroplast üretilmeye başlanır. Böylece, cilt dokusu hızla düzenlenmeye başlanır. Yaklaşık 3 ay içinde mükemmel bir cilt dokusu elde edilir. Fakat tedavi yaklaşık 1 yıl kadar sürer. Uygulama süresi yaklaşık yarım saat kadardır.

Çok kısa sürmesi, ağrının olmaması, iplerin hiçbir zararının olmaması, ince kırışıklıkları hızla düzenlemesi, anında iyileşme göstermesi,iz kalmaması ve tekrar uygulanması nedeni ile en kolay kırışıklık ve sarkma tedavisi olarak kabul edilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.