Menu

Almanya Türkiye’den 2000 euro maaşla kasap istiyor

kasap

ALMANYA, Türkiye’den İslami kesim kurallarını bilen 400 kasap ve mezbahada çalıştırılacak eğitimli işçi istiyor. Almanya’ya gitmeyi hak kazanan kasaplar, becerilerine ve çalışacakları işyerlerine göre 1000-2000 Euro arasında maaş alacaklar.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Kasaplar Celepler Odası Başkanı Göksel Karlahan Türkiye İş Kur’a başvuruda bulunan Almanya’nın, 400 profesyonel kasap ve mezbahanelerde görev yapacak işçi istediğini açıkladı. Almanya’da yaşayan Türk işçilerin et ihtiyacını karşılamak için istenilen kasapların, İslami kesim kurallarını bilmesi şart koşuluyor. Bu talebe Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ’ın sıcak baktığını söyleyen Göksel Karlahan, “Önümüzdeki günlerde oluşturacağımız bir heyet Almanya’ya gidecek. Türkiye’den istenen meslektaşlarımızın nerelerde çalıştırılmak istendiğini görüp öğreneceğiz. Daha sonra sanıyorum sınav ile tespit edeceğimiz arkadaşlarımızı Almanya’ya uğurlayacağız. Almanya’da görev yapacak meslektaşlarımızın maaşları 1000-2000 Euro arasında değişecek” dedi.

Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Kasaplar Celepler Odası Başkanı Göksel Karlahan, Almanlar ile yaptıkları telefon görüşmelerinde istenilen işçilerin kalifiye olması halinde bu sayının daha da artacağını sözlerine ekledi.

Türkiye’de 15 bini Kasaplar Federasyonu’na kayıtlı 15 bini ise kayıt dışı olmak üzere 30 bin kasap bulunuyor.
163 Comments
 1. ilhan OguzTürk Cevapla
 2. Muhammed Barışkan Cevapla
 3. hasandarı Cevapla
 4. prefesyonel kasap ve tezgahtar ustasıyım Cevapla
 5. fahri genç Cevapla
 6. fahri genç Cevapla
 7. turgut cakar Cevapla
 8. Anonim Cevapla
 9. mehmet Gögüş Cevapla
 10. mehmet Gögüş Cevapla
 11. hasan Cevapla
 12. hasan Cevapla
 13. kasap yusuf Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.