Alkolle mücadelede bitkisel yöntemler
Menu

Alkolle mücadelede bitkisel yöntemler

alkol bağımlılığı

Alkol, birçok sağlık sorununa neden olan, bireyin fiziksel ve ruhsal düzenini bozan, kişiyi sosyal anlamda zora sokan bir olgudur. Etkileri nedeniyle kalp, bağırsak, beyin ve mide gibi sağlık sorunlarının yanı sıra, karaciğere büyük bir yüktür. Muhakeme bozuklukları ve uykusuzluk gibi daha birçok olumsuzluğa sebep olmaktadır. İşte, alkolle mücadelede bitkisel bazı yöntemler;

üzüm

Üzüm: Alkolizmin tedavisinde 1 ay sürecek olan uygulama ile her gün 5 saatte bir günde üç kez tüketilmelidir. Bu uygulama elma ile de yapılabilir, ancak çok güçlü iradeye sahip olmak gerekir.

kabak yaprağı

Kabak Yaprağı: Alkolizm mücadelesinde kabak yaprakları sıkılır ve sütle karıştırılarak 1 ay boyunca günde 3 çay kaşığı içilir. Bunun amacı, alkolden zayıflayan karaciğerin güçlendirilmesin sağlamaktır.

 

kereviz suyu

Kereviz suyu: Yarım bardak çiğ kereviz suyu ile aynı orandaki normal su karıştırılarak 1 ay süreyle her gün içilmelidir.  Alkolün etkilerini gidermekte oldukça etkili bir yöntemdir.

banana

Muz: Alkolle mücadelede önemli unsurlardan biri de bol miktarda muzun tüketilmesini sağlamaktır.

zencefilli gazoz

Zencefilli Gazoz: Başta zencefilli gazoz olmak üzere, meyve sularının bolca tüketilmesi gerekmektedir.

limon

Limon: Alkol bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin canları alkol çektiğinde limon emmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca, çinko takviyesi almak da çok önemlidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.