Ağrılar için bitkisel çözümler
Menu

Ağrılar için bitkisel çözümler

ağrı kesiciler

Ağrılar herhangi bir sebebe bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi, bütünüyle bağımsız ve bir sebebe bağlı olmadan da oluşabilir. En sık görülen ağrı çeşitleri baş ağrısı ve karın ağrısıdır. Kronik ve akut ağrı olarak iki tür ağrı çeşidi bulunmaktadır. Akut ağrılar aniden oluşmakta ve ağrı kesicilerle giderilebilmektedir. Kronik ağrılar ise sürekli hale gelen ağrılardır ve doktor kontrolünde tedavi edilmesi önerilmektedir. Yazımızda daha çok akut ağrılara karşı bazı bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmaktayız.

eşek hıyarı

Eşek hıyarı: İlginç bir adı olan bu bitkinin ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Haricen kullanılması tavsiye edilir.

kafur

Kafur: Bir çorba kaşığı kadar kafur iyice ezilir. Ezilen kafura yaklaşık 250 cc kolonya ilave edilir ve elde edilen karışım ağrıyan bölgelere sürülür. Akut ağrılarınız için önerilir.

karanfil yağı

Karanfil yağı: Karanfil bitkisi ağız kokularına karşı birebirdir. Karanfil yağı ise, diş ağrılarında etkili olmaktadır. Ağrıyan dişin olduğu bölgeye karanfil yağı sürülerek uygulanır.

kiraz

Kiraz: Mevsiminde tüketeceğiniz kiraz, herhangi bir işleme uğramadan doğal olarak tüketilirse akut ağrılarınızda faydalı olmaktadır.

papatya

Papatya: Hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanabileceği papatya, rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Bir su bardağı kadar kaynayan suya bir çay kaşığı kadar papatya konulur ve 1 dakika kadar demlenir. demlediğiniz bu papatya çayına bal ilave ederek tüketebilirsiniz.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.