Ağrı kesmek için tedavi yöntemleri
Menu

Ağrı kesmek için tedavi yöntemleri

ağrıbaş

Ağrı çekmenin hem bedensel hem de psikolojik etkileri mevcut. Kronik ağrılar, hayatı zehir ederken uzmanlar alternatif yöntemlere başvurulabileceğimizi söylüyorlar. İşte,ağrıyı kesmek için tedavi yöntemleri ;

masaj

Masaj terapisi ;İncinme, fiziksel sorunlar, lif dokusu iltihaplarında, stres ve spor sonrası ağrılarda etkilidir. Burada tek önemli olan şey, lisanslı ve profesyonel masaj yaptırmaktır.

akapunktur

Akupunktur ; Yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişi olan bu uygulama geleneksel Çin tıbbıdır. Vücudun belirli noktalarına ince iğneler yerleştirilerek, uykusuzluk, baş ve eklem ağrıları gibi pek çok tedavide kullanılır.  Etkisinin çok kuvvetli olduğu kanıtlanmıştır.

fizik tedavi

Fizik tedavi ; Çeşitli kronik ağrılarda kullanılmaktadır. Aktif ve pasif olmak üzere iki şekilde uygulanır. Pasif uygulamalarda, hasta tedaviye katılmaz ve genellikle bir makine yardımıyla yapılır. Aktif uygulamalarda, çeşitli egzersizler ile yapılır. Uzmanlar her ikisi bir arada olursa, kronik ağrılarda çok ciddi sonuçlar alındığını söylemektedir.

kiropraktik

Kiropraktik ; Özellikle sırt, boyun ve baş ağrılarında kullanılan bir yöntemdir. El ile yapılan ve manyetizma kullanılan bir tedavi yöntemidir.

diyet

Diyet ; Bel, bacak ve eklem ağrılarında diyet yapılırsa tedavi sağlanmaktadır. Bu nedenle, bir diyetisyen yardımı alınabilir.

yoga

Yoga ve meditasyon ; Yoga sırt ağrılarında ve kas ağrılarında çok etkilidir. Çeşitli nefes egzersizleri ile bir arada kullanılırsa kaslarda gevşeme yaratmaktadır. Meditasyonsa iç huzur ve dengemizi sağlamakta ve pozitif enerji ile rahatlatmaktadır.

psikolojik destek

Psikolojik destek ; Migren, kanser, bel ağrısı gibi kronik ağrılarda psikolojik destek yararlıdır. Böylece, duygusal destek verilerek depresyon kaynaklı hastalıklar da engellenmiş olur.

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.