Ağaçtan yapılmış müthiş bisikletler
Menu

Ağaçtan yapılmış müthiş bisikletler

ağaçtan yapılmış bisikletler

Ağaçtan yapılmış eşyaları herkes sever. Ama bisikletlerin ahşaptan yapıldığında nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? Genelde bisikletlerin metal, karbon veya sentetik malzemeler kullanılarak yapıldığını biliriz. Ancak
aşağıdaki bisikletler doğru malzemeler kullanılarak ahşaptan üretilmişler. İşte, ağaçtan yapılmış müthiş bisikletler. Keyfini çıkarın…

marco facciolanın bisikleti

Marco Facciola’nın Bisikleti

Lise öğrencisi Marco Facciola’nın dedesi, II. Dünya Savaşı sırasında bisikletinin tekerleklerini ağaçtan üretmiş ve kullanmış. Yıllar sonra torun Facciola bir okul projesi için %100 ağaç kullanarak müthiş bir bisiklet üretmiş. Jantları, dişlileri, zinciri ve pedalları her şey ağaçtan ve yalnızca tutkal ile yapıştırılmış.

bill'in kruvazör bisikleti

Bill’in beach cruiser’ı

Bill’in bu ahşap bisikletinde çatal, gidon ve iskeleti tamamen ahşaptan. Ayrıca büyükçe ve rahat bir koltuğu da var. Sizin de olsun istemez misiniz?

woody

‘Woody’

Ismarlama mobilya üreticisi olarak yaşamını sürdüren İranlı Mestas’ın ürettiği bu bisiklet işlevsel bir ürün olduğu kadar, tam bir sanat eseri.

kereste bisiklet

Kereste Bisiklet

Tom Kabat bu eserini 1800’lerin müzelerde ve kitaplarda görülebilen antika ahşap boneshaker bisikletlerinden ilham alarak üretmiş.

vinicio magni bisiklet

Vinicio Magni Bisiklet

İtalyan usta ve iş sahibi Vinicio Magni, Leonardo da Vinci’den ilham alarak 1995 yılında bir bisiklet yaptı. Bir sahil kasabasında yaptığı bisikletin etrafında kalabalıklar toplandı ve o günden bu güne ahşap bisiklet yapımına devam etti.

doğu afrika ahşap bisiklet

Doğu Afrika Ahşap Bisiklet

Bu ahşap bisiklet, Ruanda’da büyük yükleri taşımak için duyulan bir ihtiyaçtan ortaya çıktı. Bu bisiklet neredeyse formu itibariyle tıpkı bir scooter. Sarp Raunda dağ yollarında da kullanılan bu bisikletin direksiyon kolonu ile arka tekerleklere bağlanan yükün konulduğu geniş bir gövdesi bulunmaktadır.

xylon bisikletleri

Xylon Bisikletler

Xylon bisikletler, sert ağaçlar ve ileri teknoloji ürünü kontraplaklar ile üretilmiş yaratıcı formlara sahiptir. Resimdeki model işleyen bir bisiklet olduğu kadar bir sanat eseridir.

renovo bisikletleri

Renovo Bisikletler

Renovo bisikletleri oldukça dinamik ve hızlı görünüyorlar. Ahşap çerçevelerin performansı bir metal çerçevenin hatlarına yakın yontulmuştur. Estetik olduğu kadar High_End tekerlekler, gidon ve diğer bileşenler ile donatılmıştır.

holzweg ahşap çerçeveli bisiklet

Holzweg Ahşap Çerçeve Bisiklet

Tasarımcı Arndt Menke’nin bu bisikleti güzel ve sade çizgili bir çalışmadır. Hafif, güçlü ve hızlı olan bisikleti Menke master tezi için üretmiştir.

waldmeister

Waldmeister

Waldmesiter bisikletler, Almanya’nın ileri teknolojisinin ve bir sanatçının dokunuşunun ortaya çıkardığı bir kombinasyondur. Bisiklet karbon, titanyum ve ahşap kullanılarak üretilmiş bir performans bisikletidir.
One Response
  1. Anonim Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.