Afrika’nın en güzel doğa parkları
Menu

Afrika’nın en güzel doğa parkları

doğal parklar

Afrika’da olan milli parklar ve safari hepimizin hayalini süsler. Vahşi doğanın içinde hayvanları incelemek ve onlarla birlikte olmak dünyanın en güzel aktivitelerinden olsa gerek. Dünyada pek çok insan bu doğa parklarında safarilere katılıyor. Heyecan ve doğa içinde olmak için bu bölgelere geliyorlar. İşte, Afrika’nın en güzel doğa parkları ;

namibya

Etosha National Park, Namibya ;

Büyük beyaz alan demek olan Etosha, ülkede yaban hayatının hipnotik manzarası olan yerdir. 12 milyon yıl önce bir göl yatağı olduğu düşünülmektedir. Geniş ovaları ve büyük kertenkeleleri ile dünyaca ünlüdür. Yaklaşık 300 kuş türü, antilop, zürafa ve diğer türler yaşamaktadır. Büyük hayvanlardan aslan, leopar, gergedan ve fil bulunmaktadır.

tanzanya

Ngongoro Koruma alanı, Tanzanya ;

Kayıp dünya kabul edilen bu alan, yoğun yolculuk deneyimi verir. Büyük hayvan türleri ile meşhurdur. Doğa içinde inanılmaz huzur veren bir yerdir. Konaklama çeşitleri çok fazladır. Tamamen korumaya alınmış bir bölgedir.

bostvana

Central Kalahari Game Reserve, Bostvana ;

Kalahari çölünün aslanları tüm dünyada meşhurdur. Afrika’nın en yabani ve doğal parkıdır. 30 bin yıl önce burada yaşayan hayvanlar çöl hayatında yaşamıştır. Kamp alanlarında inanılmaz güvenlik vardır. Çünkü, her yer aslanlar ile doludur bu nedenle sürekli, bir heyecan yaşanır. Küçük gruplar halinde keşif gezileri yapılır. Genelde televizyonda izlediğiniz pek çok belgesel burada çekilmiştir.

kenya

Masai Mara National Reserve, Kenya ;

Çok büyük bir yaban trafiğine sahip olan park, 8 bin yıldır hayvanların göç ettiği ev sahibi olduğu geniş bir alana sahiptir. 2.5 milyondan fazla hayvan her yıl buradan geçer. Çünkü, 1000 kilometrelik göç yoludur. Bu nedenle çok özel bir yer kabul edilir. Hemen hemen her tür hayvan bu dönemde görülebilir.