Menu

Affetmek neden önemlidir

affetbaş

Affetmek, en iyi tedavi edici duygudur.  Çevremizdeki , yaşamımızdaki dost, arkadaş ve akrabalarımızı affetmeyi başarabilirsek daha dengeli ve huzurlu bir hayatın da kapılarını aralıyoruz. işte, affetmenin önemi ;

negatifler

Affetmeyen insanlar daha negatif ve agresif oluyorlar. Sürekli sinirli ve geçimsiz olan insanlarda negatif bir hayat yaşıyorlar. Affetmek, pozitif duyguları harekete geçirir.

gelecek

Affetmek, geçmişe takılmamızı engeller.  geçmişte yaşadığımız kötü olayları sürekli hatırlamak, hırslanmak ve takıntılı bir hayat sürmek herhalde hiç birimizin istemeyeceği bir şeydir. geçmişe takıntılı olanların, gelecekleri de düzgün yapılanamaz.

güçlü

Affetmek, güçlü bir karakterimizin olmasını sağlar. Yaşamda ki güçlüklere göğüs gerebilmek, cesur ve ayakta kalabilmek karakterimizi olgunlaştırır.

yaşam denge

Affetmek, yaşamda dengeyi sağlar. Dengeli bir hayat yaşam için çok önemlidir. Kendi iç huzurunda dengeyi bulmak, affetmenin gücüdür.

çocuklar

Çocuklarınızın gelişiminde iyi rol oynarsınız. Küçük yaşlardan itibaren, çocuklarınızın kişisel gelişimi sizin davranışlarınızla olur. Bu nedenle çocuklarınıza iyi rol model olun. Affedin, sevin.

One Response
  1. Anonim Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.