2013-2014 sonbahar kış modası
Menu

2013-2014 sonbahar kış modası

moda baş

Moda her zaman bizi etkiler. Hiç modayı takip etmiyorum deseniz de moda hayatımızın her alanını şekillendirir. Milyarca dolarlık büyük bir endüstri olan moda her yıl kendini yeniler ve değiştirir. Bu aylarda önümüzde ki sezonun yani 2013-14 yılının sonbahar ve kış moda trendleri modacılar tarafından açıklandı. İşte, 2013-14 sezonunun moda trendleri ;

moda2

Kürklerin ve kuş tüyü montların, kabanların yeniden geri döndüğünü belirtelim. Geçen yılların modası olan sentetik kürkler ve kuştüyü montlar tam gaz modanın içindeler.

2013-14 yılının modasının  başlıca etkisi düz modelleri tarz yaratan şık etkiler ile hareketlendirmek. Yani, düz model bir elbise üstüne dantelli ve kürklü şallar, pırıltılı taşlar çok moda.

moda1

2013-14 kışı beraberinde şapka modasını da getiriyor. Şapkalar, her tarz kıyafetle kombinleniyor. Fötr, gevşek ve sarkık bereler, beyzbol şapkaları her kıyafetle bir bütün oluşturuyor.

Kumaşlarda kaz ayağı klasik dokumalar tekrar moda. Hatta vücuda oturan dar klasik ceketler ve diz üstü etekler birlikte kombinlenirken, uzun paltolar ile tam bir klasik hava yaratılıyor.

moda5

Geçen yıllarda moda olan leopar desenli kumaşları sakın dolabınızdan çıkarmayın çünkü, bu sezon leopar desenler geri geliyor. Kahve siyah leoparların yanında enerjik renklerin hakimiyetinde leoparlar da sıklıkla kullanılıyor.

2013-14 sonbahar kış modasında renkler ne olacak diyorsanız, zümrüt yeşili, safir, beyaz öne çıkan renklerdir. Canlı renklerde ve düz kesimli modeller bu renklerin hakimiyetindedir.

moda3

Deri kıyafetlerde özellikle pantolonlar öne çıkıyor. Uzun elbiseler altına giyilen deri pantolonlar çok moda. Yukarıdan aşağıya deri giymektense sadece 1 parça kıyafet deri olarak kullanılıyor.

Ayakkabılarda bu yıl gene çizmeler ortalığı kavuracak. Çizmelerde düz çizgiler hakimken, topuklu modeller dikkat çekiyor. İşin enteresan tarafı ise çizmelerde kullanılan beyaz renk. Uzun tuniklerin altında beyaz diz altı çizmeler bu senenin başlıca moda trendi olacak gibi gözüküyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.