Menu

1 Amerikan Dolarındaki sır

1 dolar baş

Amerikan Dolarını incelediğinizde hepsinin aynı boyda ve aynı renktedir. Dünyada ki tüm para birimleri farklı renklerde ve farklı büyüklüklerde bankonotlardır. Her birinin ön yüzünün ortasında eski bir ABD başkanı , arka yüzünün ortasında bir bina resmi vardır. Ancak 1 dolarlık bankonotun arka yüzü çok farklıdır. Ortada kocaman bir ONE(bir) ile bunun yanında kesik piramit, sağında kartal vardır. Peki, bu imgeler neyi ifade ediyor?

dolar1

Komple teoricileri senelerdir Amerikan Bankonotlarının Yahudiliği ve masonluğu anlattığını söylemektedir. Piramidi içeren düzenlemenin belli olan altı noktası birleşince ortaya Yahudi yıldızı çıkar.  Bunun en üst noktası hem bir A harfi biçimindedir hem de masonluğun en önemli simgesi olan  üçgen içinde ki göz figürü şeklindedir. Altı kollu yıldızın uç noktalarında yer alan harfler birleşince ortaya A MASON yani bir mason sözü ortaya çıkar.  Bu A MASON  bir başka sıraya göre düzenlenince ortaya AAONMS sözü ortaya çıkar. Bu sözcük dünyaca bilinen Mason örgütü olan Şrayner’in kısaltma ismidir.

dolar2

Kartalın başının üstünde ki on üç yıldız, Yahudi yıldızı gibi bir altıgen oluşturmaktadır. Kartalın kanatlarının bir yanında 32 ve diğer yanında 33 tüy vardır. Bu da masonluğun en yüksek mertebeleri olan 32 ve 33. derecelerdir. Ayrıca Novus Ordo Seclorum sözü, Masonluğun oluşturmak istediği Yeni Dünya Düzeni kavramıdır.

dolar3

Sıklıkla önümüze çıkan bu Yeni Dünya Düzeni kavramı, yeni bir toplum düzeni kurmak ve başına geçip o düzeni yönetmektir. Genelde de Amerika bu teorilerin hep başındadır. Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere tüm çalışma grupları ve komiteler bu komplo teorisinin içinde düşünülmüştür. En başta Dünya Bankası ve IMF  olmak üzere büyük finans kurumları bile teorinin içinde oldukları düşünülen noktalardır. Fakat, 1 Amerikan Doları tüm bu komploları doğrular gibi özel simgeler ile donatılmıştır.

Son 50 Yorum
  1. banu
  2. OZZY

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.